MIL Club BODY & MIND

PILATES

PILATES je metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Pilates nazval svou metodu kontrologie (od slovesa kontrolovat nebo také řídit - angl. to control - a řecké přípony –logia); byl totiž přesvědčen, že je možné využít mysl k tomu, aby kontrolovala (a řídila) svaly. Cílem Pilatesovy metody je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost. (Wikipedie)

Aby bylo cvičení PILATES pro klienta bezpečné a hlavně dle jeho přání úspěšné, je důležité ovládat a správně zařazovat v každém pohybu tyto základní pricipy Pilates.


5 základních principů PILATES:

  1. Dýchání
  2. Postavení hlavy a krční páteře
  3. Stabilizace lopatky
  4. Postavení hrudního koše
  5. Postavení pánve spojené s aktivací středu

JÓGALATES

JÓGALATES vzájemně kombinuje jógu a Pilates. Jóga se zaměřuje na koncentraci dýchání, ohebnost, vnitřní vyrovnanost a duševní i tělesnou harmonii. A při cvičení Pilates se zase vychází z našeho hlubokého stabilizačního systému, kde se postupně pracuje na silovém tréninku, který napomáhá ke zpevnění a správnému držení těla. Právě svou kombinací přinášejí obě metody optimální výsledky jak po fyzické, (ohebnost, síla, zlepšení držení těla, úprava hmotnosti) tak i po psychické stránce.


Instruktor BODYSTYLING Iveta Instruktor BODYSTYLING Iveta Instruktor BODYSTYLING Iveta Instruktor BODYSTYLING Iveta Instruktor BODYSTYLING Iveta

BODYSTYLING

BODYSTYLING je intenzivní cvičení jak s vlastní vahou těla tak i s nářadím

Tento intenzivní trénink se většinou doporučuje klientům, kteří chtějí zhubnout a zdravě posílit svalové partie celého těla.


POWERJÓGA

POWERJÓGA tvaruje a formuje svaly, zvyšuje průžnost těla a osvěžuje naši mysl.

POWERJÓGA vychází z hathajógy. Vznikla zhruba v 80. letech 20. století ve Spojených státech. Rozdíl mezi jógou a powerjógou je v tom, že v józe je hlavní náplní uvědomění si svého života, ducha a těla, meditace a pomalé střídání jednotlivých pozic. Ale POWERJÓGA nám přidává k józe sílu a pružnost v provedení jednotlivých cviků. POWERJÓGA se neřídí přesným dodržovánm pravidel klasické jógy, jen si od ní vypůjčila pozice. Jedná se tedy o komplexní procvičení celého těla, kdy při tomto cvičení dochází k formování postavy zeštíhlením, k úbytku podkožního tuku uvolněním energetických drah v těle a především k mentálnímu uvolnění a získání soustředěné mysli.

Pozdrav slunci 01 Pozdrav slunci 02 Pozdrav slunci 03 Pozdrav slunci 04 Pozdrav slunci 05 Pozdrav slunci 06 Pozdrav slunci 07 Pozdrav slunci 08 Pozdrav slunci 09 Pozdrav slunci 10 Pozdrav slunci 11

SPIN®, Spinner®, Spinning®, Spinning logo® jsou registrované ochranné známky vlastněny a používány výhradně společností Mad Dogg Athletics, Inc.

Copyright © 2014-2019 Ivana Spáčilová,  webdesign a fotografie © fotobarak.cz 2014-2019